Festival schedule for performing arts professionals

Welcome
9.00 − BRONKS

Les Misérables (9+) − Compagnie Karyatides − object theatre
10.00 − BRONKS

Lunch
12.00 − Brussels restaurant

Le petit théâtre de Hannah Arendt (10+) − AGORA Theater − text-based theatre / music theatre
13.30 − La montagne magique

Meet-and-greet
15.00 − La montagne magique

Drinks and bites
18.00 − La montagne magique

Dans l’atelier (8+) − Tof Théâtre − puppetry
19.00 − BRONKS

Rita (8+) − Tuning People & BRONKS − theatre
20.00 − BRONKS

Soirée Guilty Pleasure
21.30 − BRONKS

Transport from Brussels to Ghent
8.00 / 9.00 − BRONKS

PAKMAN (5+) − Post uit Hessdalen − music theatre / circus
09.00 / 11.30 − KOPERGIETERY Rabot

Système 2 (3+) − Les Pieds dans le Vent − visual theatre
10.00 − KOPERGIETERY Rabot

Lunch
12.00 − Neighbourhood restaurant Toreke

Guided visit of KOPERGIETERY Rabot
13.00 − KOPERGIETERY Rabot

Blizzard (7+) − Une Tribu collectif − puppetry
14.30 − KOPERGIETERY

Visit of the city centre guided by local children
16.00 − KOPERGIETERY

Invited (8+) − Seppe Baeyens / Ultima Vez − dance / participatory
19.00 − Minard

Dinner
20.30 − KOPERGIETERY

Transport from Brussels to Liège
11.00 − BRONKS

Bizar (4+) − Théâtre des 4 Mains & Muziektheater De Kolonie − object theatre / music theatre
14.00 / 16.00 − Théâtre Universitaire Royal de Liège

BOKS (1,5 – 5) − Theater De Spiegel − dance theatre
14.00 / 16.00 − Les Chiroux

Drinks and dinner
17.30 − Les Chiroux

8.2 (14+) − hetpaleis, fABULEUS & Moussem Nomadisch Kunstencentrum / Radouan Mriziga − dance
20.00 − La Cité Miroir

Down Tiger Down (6+) − Audrey Dero / Pudding − visual theatre
11.30 / 15.15 − La montagne magique

Huis / La Maison / House (8+) − Inne Goris / LOD muziektheater & hetpaleis − music theatre
11.30 / 12.30 / 15.00 − BRONKS

Lunch
12.00 − BRONKS

10:10 (6+) − Nyash / Caroline Cornélis − dance
14.00 − BRONKS

GRATIS CHIPS! (CRISPS FOR FREE!) (5+) − compagnie barbarie − theatre
16.00 − La montagne magique

Drinks
17.00 − BRONKS